Obuwie robocze damskie

Przepisy BHP w ostatnich czasach idą w kierunku zaostrzania wymagań w stosunku do wyposażenia pracownika w czasie pracy w celu uchronienia go przed urazem. Dotyczy to w dużym stopniu odzieży ochronnej oraz obuwia roboczego. Jest to oczywiście słuszne, ponieważ bezpieczeństwo w pracy musi być zapewnione. Jednak wraz z podnoszeniem poziomu wymagań co do stopnia ochrony, wzrastają również potrzeby estetyczne – firmy coraz częściej dbają o to, żeby wygląd pracownika był wizytówką pracodawcy. Jednocześnie pracownicy nie chcą już wyglądać jak pan Kazio z filmów Barei. Szczególnie „kobiety pracujące” chciałyby odbiegać swoim wyglądem od przodownic pracy z minionej epoki. Z ubraniem ochronnym jest trochę łatwiej, prawdziwym wyzwaniem jest obuwie robocze. Bo cóż począć, gdy wymagania BHP narzucają eleganckim kobietom noszenia w pracy obuwia z podnoskiem i wkładką antyprzebiciową? Okazuje się, że wielu producentów obuwia roboczego wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Początkowo do naszego sklepu zaczęły przychodzić  zamówienia z zagranicy na eleganckie damskie obuwie robocze, obecnie  gonimy Europę i zamówienia coraz częściej przychodzą z terenu Polski.

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszyły się trzewiki Laurine  produkowane przez francuską firmę Lemaitre. Patrząc na nie, nikt nie domyśliłby się nawet, że są to buty robocze.  Cholewka z czarnej, licowej skóry przywodzi na myśl najelegantsze klasyczne buty miejskie. To naprawdę świetnie zaprojektowany fason! Do tego wysmakowane detale: skórzane naszycie na palcach i na pięcie, okrągłe sznurowadła, stebnowanie na cholewce – to wszystko wygląda po prostu elegancko.

Teraz trochę szczegółów technicznych (nie zapominajmy, że rozmawiamy o obuwiu ochronnym)

Buty Laurine występują w kategorii S2 i S3. Mają więc podnosek ochronny, a w wersji S3 – również wkładkę antyprzebiciową. Skóra cholewki jest odporna na przenikanie i przepuszczanie wody.
Na uwagę zasługuje podeszwa typu Paraboline: wklęsła w środkowej części, co przeciwdziała zmęczeniu nóg. Kształt podeszwy został specjalnie dopasowany do kształtu kobiecej stopy. To wszystko sprawia, że obuwie jest nie tylko ładne, ale również niezwykle wygodne. Materiał podeszwy stanowi podwójny poliuretan PU2D o gęstości warstwy zewnętrznej d>09, wewnętrznej d>0,5.
Buty Laurine zapewniają antypoślizgowość SRC.
W środku buta znajduje się oddychająca wyściółka Cambrelle, zapobiegająca poceniu się stóp nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

LAURINE

Trzewiki Laurine, producent Lemaitre

Obok czarnych, klasycznych trzewików Laurine moim faworytem są półbuty MARINE, również z serii damskiego obuwia roboczego Lemaitre. Mają wiele cech wspólnych z butami Laurine, np. taką samą podeszwę Paraboline,  wyściółkę Cambrelle, podnosek ochronny (występują w kategorii S2), nie będę więc powtarzać się w kwestii szczegółów technicznych. Chcę natomiast zwrócić uwagę na niepowtarzalny kolor cholewki:  połyskujący granat. Materiał tych butów roboczych to skóra wytłaczana w sposób imitujący lakierowaną skórę węża. Są więc zgodne z najnowszymi modowymi trendami. Konia z rzędem temu, kto w tych dizajnerskich mokasynach domyśli się obuwia ochronnego!  Wydawałoby się, że te luksusowe buty przeznaczone są dla przedstawicielek kadry kierowniczej. Jednak w ostatnim czasie w Optimo sprzedawaliśmy je dla kobiet pracujących bezpośrednio przy produkcji w jednej z amerykańskich korporacji.

MARINE

Półbuty Marine, producent: Lemaitre

Te dwa modele nie wyczerpują oczywiście tematyki eleganckich damskich butów roboczych. Jest to jednak stosunkowo nowy produkt, który rozwija się bardzo dynamicznie. Firmy, którym zależy na wyglądzie ich pracowników, chętnie sięgają po bezpieczne, wygodne i reprezentacyjne obuwie robocze z przeznaczeniem dla kobiet.

Wkrótce pokażemy wam wspaniałą serię butów roboczych przeznaczonych dla pań.