Obuwie robocze damskie z serii Vitamine

Obuwie robocze damskie Vitamine

W dzisiejszych czasach powoli zaciera się granica między zawodami typowo męskimi a tymi, które do tej pory wykonywane były przez kobiety. Szczególnie duży ruch widać w kierunku obejmowania tradycyjnie męskich stanowisk przez panie – dziś już nikogo nie dziwi kobieta – inżynier na budowie czy w fabryce, chociaż jeszcze niedawno było to rzadkością. Jednocześnie zmieniły się wymagania dotyczące zabezpieczeń odzieży i obuwia roboczego – i chciałabym się skoncentrować właśnie na obuwiu roboczym.

Skończyły się czasy, kiedy pracownik mógł pojawiać się w zakładzie pracy w starych adidasach. Przepisy nakazują, aby obuwie pracownika narażonego na uraz stóp wyposażone było w podnosek, a przy niebezpieczeństwie przebicia buta roboczego – również we wkładkę antyprzebiciową.  Parametry tych zabezpieczeń precyzują odpowiednie normy.

Chcę jednak zwrócić uwagę nie tylko na kwestie bezpieczeństwa obuwia roboczego.  Dla kobiet szczególnie ważne jest, żeby te buty były po prostu ładne. Żadna z pań, nawet wykonująca typowo męską pracę, nie chciałaby wyglądać na babochłopa. Trudno się więc dziwić, że niechętnie wkładają tradycyjne gumofilce. Dlatego czołowi producenci obuwia roboczego i ochronnego wprowadzili specjalne linie butów do pracy przeznaczonych wyłącznie dla kobiet. Charakteryzują się one wysmakowanym dizajnem oraz ciekawą kolorystyką. Dla mnie na pierwsze miejsce wysuwa się tutaj producent obuwia roboczego Lemaitre, ze swoją kolekcją Vitamine. Te buty zachwycają swoją formą – są to po prostu eleganckie trzewiki lub półbuty, no i przede wszystkim – kolorystyką. Oto przykłady:

VITAMINE_HAUT_BL_50b8d38346f21_300x300VITAMINE_HAUT_OR_50b8d3f0a68b6_300x300

 

VITAMINE_HAUT_LI_50b8d39e69058_300x300VITAMINE_HAUT_VE_50b8d42727490_300x300

Vitamine Orange High

 

Oczywiście, dla osób o bardziej zachowawczych gustach, obuwie robocze Vitamine występuje również w tradycyjnych kolorach: czarnym, granatowym:

VITAMINE_HAUT_BL_50b8d369a019c_300x300VITAMINE_HAUT_NO_50b8d3b4b6f72_300x300

Vitamine Black High

Ja jednak uważam, że to właśnie kolor butów Lemaitre stanowi o ich przełomowym charakterze. Nie jestem w tym odosobniona, bowiem kolekcja Vitamine otrzymała w 2013 roku tytuł „Chosen by women for women” (wybrana przez kobiety dla kobiet)  przyznany przez Women’s Garden Executive Club .

Ponieważ piszę o obuwiu roboczym, oprócz zachwytów nad nowoczesnym wzornictwem, dodam nieco szczegółów technicznych:

Obuwie Lemaitre Vitamine jest specjalnie dopasowane do kształtu i wymiarów kobiecej stopy, zapewniając idealny komfort użytkowania.  Wszystkie modele Vitamine mają podnosek ochronny. Występują w kategorii S2 i S3- modele S3 posiadają wkładkę antyprzebiciową. Spełniają więc warunki wymagane dla obuwia bezpiecznego i obuwia ochronnego. Cholewka wykonana jest z wodoodpornego zamszu, przez co sprawiają wrażenie delikatnych i miękkich. Czarne naszycie z przodu zapobiega zabrudzeniu oraz zużyciu. Poliuretanowe kółko dodatkowo chroni kostkę. Wewnątrz wyścielone są mikroporowatą, oddychającą tkaniną. Podeszwa Parabolic o anatomicznym kształcie wykonana z podwójnego poliuretanu, zapewnia antypoślizgowość (SRC), jest odporna na ścieranie i pęknięcie.

Występują w formie trzewika (Vitamine High) oraz półbuta (Vitamine Low)- oczywiście też w pełnej gamie kolorystycznej:

VITAMINE_BAS_LIL_50b8d2d9f272a_300x300

Vitamine Lilas Low:

W naszym sklepie kolekcja Vitamine cieszy się zasłużonym zainteresowaniem. Panie, które zdecydowały się na zakup tych butów roboczych, chwalą ich wygodę i trwałość, ale są również zadowolone, że w swojej pracy mogą wyglądać modnie i kobieco.