Obuwie robocze dla kadry menadżerskiej

 

Obuwie robocze ochronne dla kadry menadżerskiej

Osoby pracujące na budowie czy w fabryce to nie tylko pracownicy fizyczni,  mający bezpośredni kontakt z produkcją. To również cały zespół osób nadzorujących produkcję, inspektorów, inżynierów, dyrektorów i kierowników, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.  Jednak fakt, że nie uczestniczą oni bezpośrednio w procesie produkcji, nie zwalnia od posiadania butów ochronnych. Osoby te są również narażone na ryzyko wypadku, więc obowiązuje je obuwie z podnoskiem ochronnym, ewentualnie z wkładką antyprzebiciową. Jednocześnie buty takie powinny  być elementem eleganckiego stroju, w którym taka osoba pracuje np. w biurze.  Pisaliśmy niedawno o damskim obuwiu roboczym, tym razem zajmę się butami dla mężczyzn.  Tak więc ubrany w klasyczny garnitur mężczyzna,  który za chwilę udaje się na ważne spotkanie czy konferencję,  nie pójdzie tam przecież w gumofilcach. Z myślą o tej grupie odbiorców firma Lemaitre stworzyła serię obuwia roboczego  City. Jak sama nazwa wskazuje, jest to but miejski. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom:  to mocne, bezpieczne buty ochronne. Elegancka, skórzana cholewka jest odporna na działanie wody. Zastosowano tu wysokiej jakości czarną skórę licową, podobną jak w tradycyjnych butach wizytowych. Większość modeli wyposażona jest w oddychającą wyściółkę Cambrelle, ale jest też model z wyściółką ze skóry:  Sirius S3

sirius

Półbuty miejskie robocze ochronne Sirius ze skórzaną wyściółką

Wszystkie buty z serii City mają zarówno podnosek ochronny jak i wkładkę antyprzebiciową, posiadają więc kategorię ochrony S3. W żaden sposób nie wpływa to jednak na komfort użytkowania tego obuwia roboczego, ponieważ zastosowane zabezpieczenia nie zawierają ciężkich elementów metalowych.  Podnosek ochronny wykonany jest z poliwęglanu, natomiast wkładka antyprzebiciowa z kompozytu o wysokiej wytrzymałości („0 penetration”). Dzięki tym materiałom obuwie City Lemaitre jest bardzo lekkie.  Podeszwa z podwójnego poliuretanu zapewnia antypoślizgowość (SRC) oraz odporność na oleje. Buty te zapewniają również absorpcję energii w części piętowej, co poprawia komfort ich użytkowania.  Buty serii City są również antystatyczne.

W porównaniu z damskim obuwiem roboczym, ich forma i kolorystyka nie jest tak zróżnicowana. Mimo to każdy elegancki mężczyzna potrzebujący roboczego obuwia znajdzie tu coś dla siebie. I tak, mogą to być trzewiki dodatkowo chroniące kostkę, tradycyjne mokasyny lub półbuty

.zenith
Trzewiki miejskie robocze ochronne  Zenith  zapewniające ochronę i oparcie dla kostek.

orion

 Klasyczne mokasyny  miejskie robocze ochronne Orion

 Moją  szczególną uwagę zwróciły męskie półbuty Vega stylizowane na „golfy” (zwane też „angielkami” lub „szkotami”), gdyż przywodzą na myśl klasyczną angielską elegancję). Charakterystyczne dziurki sprawiają, że naprawdę trudno domyślić się, że mamy do czynienia z obuwiem roboczym ochronnym.

vega

Półbuty miejskie robocze ochronne Vega  

Można zaobserwować, że czołowi producenci obuwia roboczego i ochronnego, do jakich należy Lemaitre, dostosowują swoje bogate wzornictwo do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Seria City jest doskonałym połączeniem wszechstronnej ochrony z klasyczną elegancją. To idealne rozwiązanie dla mężczyzn – przedstawicieli kadry kierowniczej, których praca nie ogranicza się do siedzenia za biurkiem. W sklepie Optimo http://optimo.info.pl możecie zamówić  buty z serii City Lemaitre.